سایت کرود یکساله شد

یکسال پیش سایت فرهنگی اجتماعی کرود طالقان بنیان گذاری شد.  هدف این سایت اشاعه فرهنگ غنی ایران زمین و حفاظت از آثار پیشینیان و فرهنگ غنی گذشته است که بسرعت با تحولات اجتماعی مدرن و گسست نسل های آینده از گذشته در حال انهدام است.

این سایت با بهره گیری از تجربیات جناب آقای مهندس علی برنگی که با اهدای مطالبی که در سایت شخصی ایشان بود راه اندازی شد. همچنین سایت مدیون زحمات مرحوم حبیب اله برنگی اندیشمند معاصر است که بسیاری از مطالب مورد نیاز سایت را در طول ۶۰ سال جمع آوری و در قالب چندین کتاب از خود بجا گذاشته اند. باید در اینجا از زحمات خانم مهندس طیبه برنگی که نرم افزار سایت را نوشته اند و از آقایان مهندس امیر مقیمی و مهندس حمید کندی بخاطر پشتیبانی های متعدد سایت تشکر نمایم.

اما سایت چه توفیقی بدست آورده است؟ در یکسال گذشته این سایت ۱۵۰۰۰ بازدید داشته است کر بر طبق بررسی های ما بطور متوسط سومین سایت پر بیننده  طالقان بوده است و تعداد بیننده های آن بطور مستمر در حال افزایش بوده است. همچنین این سایت از نظر حجم مطلب به بزرگترین سایت طالقان تبدیل شده است. این در حالی است که ما فقط ۱۰ در صد مطالبی را که هدف قرار داده بودیم تاکنون در سایت قرار داده ایم.از نظر اصالت مطالب تلاش نمودیم که از کپی نمودن مطالب خودداری نموده و مطالب تولید شده خودمان را در اختیار قرار دهیم تا مطالب تازه باشد و بینندگان سایت از آن بهره مند شوند.

چه چیزهایی مانده است؟

۱)  ایجاد امکان مشارکت کاربران در تولید محتوی که امید است که با تغییرات جدیدی که در نرم افزار سایت داده شده است و بزودی شروع به کار خواهد نمود این امکان فراهم گردد.

۲) لغتنامه زبان تاتی با حدود ۶۰۰۰ ریشه لغت که  بازحمات زیاد توسط مرحوم حبیب اله برنگی تهیه شده است که نیاز به ویرایش عمومی دارد.

۳)  ایجاد دایره المعارف طالقان با امکان ویرایش عمومی

۴) تکمیل شجره نامه کرود و آنلاین ساختن آن

۵) باز کردن زمینه های جدید مورد علاقه بینندگان

۶) نوشتن مطالب به زبانهای دیگر به منظور بسط فرهنگ مان به فراسوی مرزها

۷) ادامه مستند سازی هایی که تا کنون انجام شده است

و بسیاری کارهای دیگر.

ما این سایت را متعلق به همه ایرانیان دانسته و استفاده از مطالب آنرا در نوشتارها بشرط نقل قول بلا مانع می دانیم.

به امید روزهایی بهتر


رضا برنگی، استادیار دانشگاه علم و صنعت ایران و مدیر سایت

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید