انتشار نخستین نسخه شجره نامه اهالی کرود

انتشار نخستین نسخه شجره نامه اهالی کرود

با تاییدات خداوند متعال و تبریک سال 1389 به اطلاع همشهریان عزیز می رساند که پس از 6 ماه کار مداوم نخستین نسخه شجره نامه اهالی کرود که بر مبنای شجره نامه مرحوم حبیب اله برنگی (که با نزدیک به 60 سال زحمت تهیه نموده بودند) تهیه شده است با کمک نرم افزار GenoPro آماده و در قسمت فایلهای قابل دانلود با نام shajareh.rar بهمراه خود نرم افزار (با حجم 2/6 مگا بایت) قرار داده شده است. برای مشاهده شجره نام می بایستی نخست نرم افزار را نصب نموده و سپس فایل شجره نامه را که با نام karoodfamilies89_1_7.gno است را با دو بار کلیک باز نمایید.

در شجره نامه هر صفحه به یک خاندان اختصاص داده شده است. در سیستم عامل XP مشکل خاصی ندارد. در سیستم عامل Windows7 برای انتخاب صفحه ها باید از پرونده مشخصات برای انتخاب خاندان استفاده نمایید.

این شجره نامه ویژگی های خاص زیر را دارد:

1- حاوی تاریخ تولد و وفات و سن بسیاری از افراد می باشد که مرحوم حبیب اله برنگی یا خود ثبت نموده و یا از پشت قرآنها جمع آوری نموده است.

2- حاوی زندگینامه تعدادی از اهالی است که مرحوم حبیب اله برنگی تهیه کرده است نیز می باشد. این زندگینامه ها عمدتا در صفحه تولد فرد که پس از دو بار کلیک روی نام فرد بالا می آید نوشته شده است.

3- نماد افراد نسل های معاصر مانند هم رنگ آمیزی شده تا با کمک آن بتوان معاصرین راشناخت و قدمت هریک از خاندان ها را حدس زد.

باید ذکر کرد که این نسخه نهایی نیست و نام بسیاری از افراد معاصر در آن ذکر نشده است زیرا آخرین نسخه شجره نامه مرحوم حبیب اله برنگی در سال 1355 و پیش از تولد بسیاری از افراد تهیه شده است. اینجانب در حین بازنویسی شجره در نرم افزار با دانش خود و پرس و جوهایی که کرده ام بسیاری از افراد را وارد نموده ام ولی هنوز بسیاری دیگر بجا مانده اند. لذا از شما تقاضا دارم که با راهنمایی های خود به تکمیل شجره نامه کمک نمایید. باید ذکر کرد که آنقسمت از شجره نامه که توسط مرحوم حبیب اله برنگی تهیه شده است از دقت حیرت آوری برخوردار است و هنوز بسیاری از مطالبی که توسط آن مرحوم تهیه شده است می بایستی در شجره نامه وارد شود.

رضا برنگی 7/1/1389

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید