Karood

در این بخش مقالات مختلف در باره طالقان و غیر آن به شما عرضه می گردد

to publish English articles

روستای آرتون واقع درعرض جغرافیایی ۳۶ ۱۲ ۴۹ و طول جغرافیایی ۵۰ ۴۳ ۳۰   و ۲۲۴۰ متر ارتفاع از سطح دریا  از روستاهای بخش پایین طالقان از شهر طالقان بوده و از سمت شمال با کوه خشه چال از سمت شرق با روستای سید آباد از سمت جنوب با روستای میراش  و از سمت غرب با روستا ی دنبلید همجوار میباشد.

پیوند های آرتون:

  1. وب سایت خبری روستای آرتون

  2. وبسایت شورای اسلامی روستای آرتون طالقان

  3. آرتون طالقان | فیس‌بوک

روستای آردکان واقع درعرض جغرافیایی ۳۶ ۱۱ ۱۸ و طول جغرافیایی ۵۰ ۴۲ ۳۳   و ۱۸۴۰ متر ارتفاع از سطح دریا  از روستاهای بخش پایین طالقان از شهر طالقان بوده و از سمت شمال با روستای دنبلید از سمت شرق با روستای میراش از سمت جنوب با دریاچه سد طالقان  و از سمت غرب با روستا ی آرموت همجوار میباشد.

 

پیوندهای آردکان:

 

  1. مجتمع اقامتی نگار اجاره ویلا طالقان

پیوند های اسفاران:

روستاي اسفاران

پیوند های باریکان طالقان:

باريكان/ طالقان

پیوند های پراچان:

پراچان وطنم

پیوند های خورانک:

پیوند های روستای خیکان:

روستای دراپی واقع درعرض جغرافیایی ۳۶ ۱۰ ۲۲ و طول جغرافیایی ۵۱ ۰۶ ۰۸   و ۲۷۰۰ متر ارتفاع از سطح دریا  از روستاهای بخش بالا طالقان از شهر طالقان بوده و از سمت شمال با روستای آسکان از سمت شرق با روستای گراب از سمت جنوب با کوه شیر بشم  و از سمت غرب با روستا ی گته ده همجوار میباشد.

روستای کوچک دراپی در منتهی الیه شرق طالقان مابین روستای گراب و گته ده قرار گرفته است. گراب آخرین ده طالقان در شرق و نزدیک به گچسر است. دراپی با جمعیتی در حدود ۴۰ خانوار از رونق خوبی برخوردار است. این روستا  با طبیعتی بکر و زیبا وآبشارهای پرآب وزیبا یخچال های طبیعی و مناطقی پوشیده از انواع سبزی های خوراکی ودارویی انواع قارچ یکی از جاذبه های گردشگری طالقان است که شاید کمتر به آن پرداخته شده. لات (زمین های کناره رود) سرسبز و نسبتا وسیع آن  که در میان کوه های بلند و سرشاخه شاهرود غیر منتظره به نظر می رسد مکانی دلپذیر برای تفرج است. کوههای این منطقه از سمت شمال به ارتفاعات مازندران متصل می شود و منطقه ای دلپذیر برای علاقمندان به طبیعت می باشد.

روستای کرود واقع درعرض جغرافیایی ۳۶ ۱۲ ۰۴ و طول جغرافیایی ۵۰ ۴۹ ۵۹   و ۲۲۲۰ متر ارتفاع از سطح دریا  از روستاهای بخش بالا طالقان از شهر طالقان بوده و از سمت شمال با کوه سره از سمت شرق با روستای کرکبود و ابصار از سمت جنوب با روستای وشته و اوانک  و از سمت غرب با روستا ی سگرانچال و سگران همجوار میباشد.

پیوند های کرود:

پیوند های کرود: