سگرانچال

از آنجاییکه ترکیب جمعیتی روستا های طالقان بشدت در حال تغییر است ما در اینجا نام های خانوادگی اهالی بومی روستا های طالقان را برای ثبت و ارجاع های بعدی ذکر می نماییم. از آنجاییکه اطلاعات ما ممکن است کامل نباشد از شما تقاضای کمک داریم. برای دسترسی به سایر نام های خانوادگی روستا های طالقان لطفا  در بخش روستاهای طالقان به روستای مربوطه مراجعه نمایید.

نام های خانوادگی اهالی بومی روستای سگرانچال طالقان:

  1. احسانی
  2. درویشان
  3. منافی

اطلاعات کلی در باره روستای سگرانچال

روستای سگرانچال واقع درعرض جغرافیایی 36 12 04 و طول جغرافیایی 50 49 18   و 2180 متر ارتفاع از سطح دریا  از روستاهای بخش بالا طالقان از شهر طالقان بوده و از سمت شمال با روستای سگران از سمت شرق با روستای کرود از سمت جنوب با روستای اوانک  و از سمت غرب با روستا ی نویزک همجوار میباشد.

 

این نوشتار خرد بوده و بتدریج تکمیل خواهد گردید

 منبع : http://www.karood.com

سگرانچال

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

سگرانچال

سگرانچال

اطلاعات

کشور :

ایران

استان :

تهران

شهرستان :

ساوجبلاغ

بخش :

طالقان

دهستان :

ميان طالقان

جمعیت :

متغیر

ارتفاع از سطح دریا :

1840 متر

پیش‌شماره تلفنی :

0262479

سگرانچال روستای کوچک در بخش میانی طالقان و در ۵۰ درجه و ۴۹ دقیقه طول جغرافیایی و ۳۶ درجه و ۱0 دقیقه عرض جغرافیایی و درارتفاع 184۰ متری از سطح دریا در دامنه کوه واقع شده‌است. تعداد خانوار این روستا در فصل زمستان به کمتر از ۷ خانوار و در تابستان تا دو برابر می‌رسد. این روستا دارای زمستان‌های بسیار سرد و تابستان‌های خنکی است و به همین واسطه برخی ترجیح می‌دهند که تابستان را در این روستا سپری کنند. روستای سگرانچال از شرق با روستای کرود و از جنوب با روستای اوانک و از غرب با روستای سگران و از شمال به رشته کوه‌های طالقان محصور می‌باشد.

//

امکانات:

این روستا دارای برق، آب شرب بهداشتی، تلفن و جاده آسفالته و مدرسه ابتدایی می‌باشد. دانش آموزان برای دوره راهنمایی و دبیرستان مجبورند با طی مسافت بسیار طولانی به روستاهای همجوار بروند.

اهالی:

تقریبا بیشتر اهالی این روستا دارای نام خانوادگی احسانی و یا منافی هستند. دامپروری و کشاورزی (البته بصورت خیلی محدود) از مشاغل مردم این روستاست.

جاذبه‌های گردشگری:

با توجه به اینکه این روستا در دامنه کوه واقع شده است و باغ‌های سیب و گلابی بعلاوه درختان بسیار بزرگ گردو آن را احاطه کرده است منظره بسیار زیبا و بدیعی را به وجود آورده، این شرایط به اضافه هوای بسیار لطیف و نسبتا خنک در طی تابستان جذب کننده افراد غیر بومی زیادی به این روستا در ایام تعطیلات بویژه تابستان شده است.

کوه‌های بلند اطراف این روستا، باغ‌های میوه، و چشمه‌های طبیعی از جمله دیدینها و جاذبه‌های توریستی روستای سگرانچال محسوب می‌شود.