خوچیره

از آنجاییکه ترکیب جمعیتی روستا های طالقان بشدت در حال تغییر است ما در اینجا نام های خانوادگی اهالی بومی روستا های طالقان را برای ثبت و ارجاع های بعدی ذکر می نماییم. از آنجاییکه اطلاعات ما ممکن است کامل نباشد از شما تقاضای کمک داریم. برای دسترسی به سایر نام های خانوادگی روستا های طالقان لطفا  در بخش روستاهای طالقان به روستای مربوطه مراجعه نمایید.

نام های خانوادگی اهالی بومی روستای خوچیره طالقان:

اطلاعات کلی در باره روستای خچیره

روستای خچیره واقع درعرض جغرافیایی 36 08 49 و طول جغرافیایی 50 56 00   و 2320 متر ارتفاع از سطح دریا  از روستاهای بخش بالا طالقان از شهر طالقان بوده و از سمت شمال با رودخانه شاهرود از سمت شرق با کوه خاکرود از سمت جنوب با کوه وارکش  و از سمت غرب با روستا ی اورازان همجوار میباشد.

 

این نوشتار خرد بوده و بتدریج تکمیل خواهد گردید

 منبع : http://www.karood.com

نویسنده: علی برنگی

روستای خچیره چاپ ارسال به دوست

فاصله روستا تا شهرک :24 کیلومتر
تعداد خانوار در تابستان :200 خانوار
تعداد خانوار در زمستان : 80خانوار
ارتفاع از سطح دریا:2405 متر
در دامنه ارتفاعات جنوبی طالقان در کنار رودخانه خچیرارود ، روستای خچیره وجود دارد که از روستاهای پرجمعیت و بسیار آباد و پررونق طالقان بوده و در نقطه ای بسیار مصفا و با باغات وسیع و درختان تبریزی ،قرار دارد . همچنین از هوای بسیار خنک و با طراوتی برخوردار می باشد .
برخی از اهالی روستا معتقدند نام اصلی این روستا خچیره به معنی خوب است و برخی نیز معتقدند خوب چهره یعنی زیبا بوده است که به مرور زمان تغییر کرده و خچیره شده است .

خانه تاریخی روستای خچیره

قدمت تاریخی : اوائل دوره قاجار حدود 210 سال پیش
این روستا دارای خانه اعیانی قدیمی متعلق به دوران قاجار است

برگرفته از وبسایت شهر طالقان به آدرس:

http://www.taleghan.org/index.php?option=com_content&task=view&id=70&Itemid=19