جزینان

روستای جزینان واقع درعرض جغرافیایی ۳۶ ۱۲ ۱۶ و طول جغرافیایی ۵۰ ۴۷ ۱۳ و ۲۰۰۰ متر ارتفاع از سطح دریا از روستاهای بخش میان طالقان از شهر طالقان بوده و از سمت شمال با روستای هرنج از سمت شرق با روستای خسبان از سمت جنوب با روستای پردسر و از سمت غرب با روستا ی با کولج بالا همجوار میباشد.

نمایی از روستای جزینان به نقل از سایت http://taavonijazinan.blogfa.com

روستای جزینان یکی از روستاهای بزرگ طالقان میباشد. مساحت روستا به انضمام زمینهای کشاورزی اطراف آن حدود 77 هکتار است و تعداد خانه های موجود در این روستا حدود 180 باب خانه میباشد.

ار محسنات این روستا وجود زمینهای هموار و بزرگ و باغهای فراوان میباشد که باعث تلطیف هوای آن و ایجاد چشم اندازهای عالی در آن گردیده است.

راه آسفالته جزینان از شهر طالقان  و در محل بانک ملت این شهر جدا گردیده  و از دره مشترک جزینان و خسبان عبور نموده و پس از طی مسافت 4 کیلومتر به جزینان میرسد.

جزینان دارای دو امامزاده جلیل القدر بنامهای امامزاده محمد باقر و امامزاده سید اسماعیل میباشد .

از افراد معروف این روستا میتوان به :حاج سید یوسف -حاج سید نظام --سید فصل -سید معصوم جزینانی اشاره کرد که در خطه طالقان  به خوشنامی معروف بودند.

جزینان دارای غار معروفی نیز میباشد که اینجانب از کم و کیف آن بی اطلاع میباشم.

علی برنگی

1390/5/22

از آنجاییکه ترکیب جمعیتی روستا های طالقان بشدت در حال تغییر است ما در اینجا نام های خانوادگی اهالی بومی روستا های طالقان را برای ثبت و ارجاع های بعدی ذکر می نماییم. از آنجاییکه اطلاعات ما ممکن است کامل نباشد از شما تقاضای کمک داریم. برای دسترسی به سایر نام های خانوادگی روستا های طالقان لطفا  در بخش روستاهای طالقان به روستای مربوطه مراجعه نمایید.

نام های خانوادگی اهالی بومی روستای جزینان طالقان: