بزج

از آنجاییکه ترکیب جمعیتی روستا های طالقان بشدت در حال تغییر است ما در اینجا نام های خانوادگی اهالی بومی روستا های طالقان را برای ثبت و ارجاع های بعدی ذکر می نماییم. از آنجاییکه اطلاعات ما ممکن است کامل نباشد از شما تقاضای کمک داریم. برای دسترسی به سایر نام های خانوادگی روستا های طالقان لطفا  در بخش روستاهای طالقان به روستای مربوطه مراجعه نمایید.

نام های خانوادگی اهالی بومی روستای بزج طالقان:

اطلاعات کلی در باره روستای بزج

روستای بزج واقع درعرض جغرافیایی 36 12 23 و طول جغرافیایی 50 48 38   و 2300 متر ارتفاع از سطح دریا  از روستاهای بخش میان طالقان از شهر طالقان بوده و از سمت شمال با کوه سات از سمت شرق با روستای سگران از سمت جنوب با روستای نویزک  و از سمت غرب با روستا ی جزینان همجوار میباشد.

نام اصلی روستا بزه (Bezah) با کسره در "ب" و فتحه در "ز" است که به تدریج به بزج تبدیل شده است و اکنون بصورت رسمی برای  نام  روستا مورد استفاده قرار می گیرد. به اهالی روستا بزه ایج (Bezeheij) و بزیجی (Bezeyji) هم گفته می شود.

تصویر روستای بزج از املاک کرود

 

این نوشتار خرد بوده و بتدریج تکمیل خواهد گردید

منبع : http://www.karood.com

نویسنده: علی برنگی

بزج

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد


بزج
اطلاعات کلی

نام رسمی :

بزج

کشور :

ایران

استان :

تهران

شهرستان :

ساوجبلاغ

بخش :

طالقان

دهستان :

بالاطالقان

جغرافیای طبیعی

ارتفاع از سطح دریا :

۲۱۸۲

اطلاعات روستایی

وب‌گاه :

بالاطالقان

بـِزَج[۱] روستایی‌است در دهستان بالاطالقان و یكی از مرتفع‌ترين روستاهای طالقان می‌باشد كه در جوار دره شلبان بزج و آبشار شلبان بزج واقع است. بیشتر مردم این روستا دامدار كشاورز و فرهنگی می‌باشند.

غاری به درازای ۲۵ متر به نام غار بزج در نزدیکی این روستا وجود دارد.