آرموت و تکیه آرموت

این صفحه دسترسی شما به اطلاعات موجود درباره روستاهای آرموت و تکیه آرموت طالقان را از طریق پیوندهای زیر فراهم می آورد.

از آنجاییکه ترکیب جمعیتی روستا های طالقان بشدت در حال تغییر است ما در اینجا نام های خانوادگی اهالی بومی روستا های طالقان را برای ثبت و ارجاع های بعدی ذکر می نماییم. از آنجاییکه اطلاعات ما ممکن است کامل نباشد از شما تقاضای کمک داریم. برای دسترسی به سایر نام های خانوادگی روستا های طالقان لطفا  در بخش روستاهای طالقان به روستای مربوطه مراجعه نمایید.

نام های خانوادگی اهالی بومی روستای آرموت طالقان:

اطلاعات کلی در باره روستای آرموت

روستای آرموت واقع درعرض جغرافیایی 36 11 28 و طول جغرافیایی 50 40 24   و 1860 متر ارتفاع از سطح دریا  از روستاهای بخش پایین طالقان از شهر طالقان بوده و از سمت شمال با کوه کلا سنگ از سمت شرق با روستای آردکان از سمت جنوب با دریاچه سد طالقان  و از سمت غرب با روستا ی روشنابدر همجوار میباشد.

 

این نوشتار خرد بوده و بتدریج تکمیل خواهد گردید

منبع : http://www.karood.com

نویسنده: علی برنگی

آرموت، روستایی است از توابع بخش طالقان شهرستان ساوجبلاغ در استان تهران ایران.

این روستا در دهستان پایین طالقان قرار داشته و براساس سرشماری سال ۱۳۸۵جمعیت آن ۱۳۵نفر (۴۰خانوار) بوده‌است.[۱]

این روستا در میان طالقان واقع شده و هم اکنون در کنار دریاچه سد طالقان که برروی شاهرود(طالقان رود) قرار دارد در شمال آن کوه استوار کله سنگ و در غرب آن روستاهای دنبلید و آردکان قرار داردو در شرق روستای سوهان واقع است.

در جنب این ده روستای تکیه قرار دارد از نقاط دیدنی آن می‌توان از ددره (به زبان محلی با فتحه د اول) که تاکستان ده می‌باشد نام برد کار اصلی روستاییان قبلا کشاورزی و دامداری بوده که در حال حاضر ازمیان رفته‌است.

این روستا در شمال دریاچه سد قرار دارد و برای دسترسی به آن می‌بایستی از جاده پائین طالقان استفاده نمود که از روستای کلینگ این مسیر شروع می‌گردد این فاصله حدود ۵ کیلومتر است که بیشتر آن اسفالت است و بخشی از آن که در حال بازسازی است شنی -خاکی می‌باشد.

در داستان عزیزو نگار در جای از قصه ظاهرا آمده که نگار در هنگام فرار از این ده گذشته‌است از هنرمندان این ده می‌توان از مش فتح اله محبی و مرحوم ساریخان حاجیان که سرنا نوازان بنام هستند یاد کرد.

1.درگاه ملی آمار ایران

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد