آردکان

روستای آردکان واقع درعرض جغرافیایی ۳۶ ۱۱ ۱۸ و طول جغرافیایی ۵۰ ۴۲ ۳۳   و ۱۸۴۰ متر ارتفاع از سطح دریا  از روستاهای بخش پایین طالقان از شهر طالقان بوده و از سمت شمال با روستای دنبلید از سمت شرق با روستای میراش از سمت جنوب با دریاچه سد طالقان  و از سمت غرب با روستا ی آرموت همجوار میباشد.

آردکان با حدود ۵۰ خانه  بهمراه فضای سبز پیرامون روستا حدود ۷ هکتار وسعت دارد. اردکان از سمت جنوبی به دریاچه سد منتهی میگردد و جاده آردکان نیز از همین سمت گذر مینماید. اکثر مزارع آردکان در قسمت جنوب شرقی آن قرار دارند.آردکان به علت قرار داشتن در دره دارای آب و هوایی خنک در تابستانها می باشد. در سرشماري 1385 جمعيت آردكان 251 نفر با 66 خانوار بوده است. ادامه مطلب

  • تاریخچه، جغرافیا و مکانها
  • آداب و مراسم خاص روستا

از آنجاییکه ترکیب جمعیتی روستا های طالقان بشدت در حال تغییر است ما در اینجا نام های خانوادگی اهالی بومی روستا های طالقان را برای ثبت و ارجاع های بعدی ذکر می نماییم. از آنجاییکه اطلاعات ما ممکن است کامل نباشد از شما تقاضای کمک داریم. برای دسترسی به سایر نام های خانوادگی روستا های طالقان لطفا  در بخش روستاهای طالقان به روستای مربوطه مراجعه نمایید.

نام های خانوادگی اهالی بومی روستای آردکان طالقان:

  1. احمدخان بیگی
  2. آقا رفيعي
  3. آقا مجیدی
  4. قاسمی
  5. میر اسدی
  6. میر قاسمی

اطلاعات کلی در باره روستای آردکان

روستای آردکان واقع درعرض جغرافیایی 36 11 18 و طول جغرافیایی 50 42 33   و 1840 متر ارتفاع از سطح دریا  از روستاهای بخش پایین طالقان از شهر طالقان بوده و از سمت شمال با روستای دنبلید از سمت شرق با روستای میراش از سمت جنوب با دریاچه سد طالقان  و از سمت غرب با روستا ی آرموت همجوار میباشد.

 آردکان با حدود 50 خانه  بهمراه فضای سبز پیرامون روستا حدود 7 هکتار وسعت دارد. اردکان از سمت جنوبی به دریاچه سد منتهی میگردد و جاده آردکان نیز از همین سمت گذر مینماید. اکثر مزارع آردکان در قسمت جنوب شرقی آن قرار دارند.

آردکان به علت قرار داشتن در دره دارای آب و هوایی خنک در تابستانها میباشد .

این نوشتار خرد بوده و بتدریج تکمیل خواهد گردید

 منبع : http://www.karood.com

نویسنده: علی برنگی

 

آردکان، روستایی است از توابع شهرستان طالقان شهرستان ساوجبلاغ در استان البرز ایران.

این روستا یکی از روستا های شهرستان طالقان است که زاد گاه دو شخصیت داستان عزیز و نگار است. آردکان دارای طبیعتی زیبا و باغ های میوه متنوعی همچون گیلاس، آلبالو و گردو است.در حال حاظر ساکنین ثابت این روستا بسیار کم است و به محل تفریحی برای خانواده های ساکنین گذشته در فصل بهار و تابستان تبدیل شده است.

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد