شاخص ها و روش های محافظت در برابر ماورای بنفش (UV)

در اینجا جدولی را  از ویکی پدیا ترجمه کرده ایم که شامل شاخص ها، نماد رنگ   برای درجه شاخص ها و تدبیر های لازم برای جلوگیری از آسیب در برابر نور خورشید می باشد. خواندن این جدول برای استفاده از اطلاعات سایت "UV awareness " ضرورت دارد.

 

شاخص ماورا بنفسش

شرح

نماد رنگ

حفاظت مورد تیاز

0–2

Low

خطر ی برای بیشتر مردم ندارد

سبز

از عینک آفتابی در روشنی زباد استفاده کنید. اگر برفی که نور آفتاب را منعکس می کند روی زمین  باشد، یا پوست حساسی دارید  از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.

3–5

Moderate

خطر کم برای در معرض آفتاب قرار گرفتن

زرد

از عینک و کرم ضد آفتاب SPF 30+   استفاده کنید و بدنتان را با لباس  و سرتان را با کلاه بپوشانید و در نیمه روز وقتی که آقتاب شدید است در سایه قرار بگیرید.

6–7

High

امکان زیاد آسیب در معرض آفتاب قرار گرفتن بدون محافظت

نارنجی

از عینک و کرم ضد آفتاب SPF 30+   استفاده کنید و بدنتان را با لباس مخصوص محافظت از ماورای بنفش بپوشانید.  سرتان را با کلاه لبه پهن بپو.شانید.  در نیمه روز وقتی که آقتاب شدید است یعنی دوساعت قبل وسه ساعت بعد از ظهر (11 تا 4 بعد از ظهر با ساعت جلو کشیده)  بیشتر در سایه و کمتر در معرض آفتاب قرار بگیرید.

8–10

Very High

امکان بسیار زیاد آسیب در معرض آفتاب قرار گرفتن بدون محافظت

قرمز

از عینک ضد آفتاب،  کرم ضد آفتاب SPF 30+ ، پیراهن و کلاه لبه پهن استفاده کنید و علی رغم آن مدت مدید در آقتاب قرار نگیرید.

11+

Extreame

امکان فوق العاده زیاد آسیب در معرض آفتاب قرار گرفتن بدون محافظت

بنفش

همه احتیاطات لازم شامل زدن عینک ضد آفتاب،  استفاده از کرم ضد آفتاب SPF 30+ ، پیراهن آستین بلند، شلوار تا قوزک پا و کلاه لبه پهن را به کار ببرید. در نیمه روز وقتی که آقتاب شدید است یعنی دوساعت قبل و سه ساعت بعد از ظهر (11 تا 4 بعد از ظهر با ساعت جلو کشیده)  به هیچ وجه در آفتاب قرار نگیرید.


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید