برخی مسیحیان هم منتظر ظهور حضرت مهدی عج هستند

در تورات آمده است که منجی موعود  مسیح   (messiah) از فرزندان داوود علیه السلام است. به همین دلیل بسیاری از روحانیون مسیحی برای آنکه اثبات کنند که عیسی علیه السلام همان منجی موعود است دچار مشکل شدند. زیرا قبلا گفته بودند که عیسی پسر خداست.  تعدادی توجیه کردند که چون مریم علیها سلام از نوادگان داوود  بوده پس مسیح همان عیسی است. برخی دیگر که در انتساب حضرت مریم به حضرت داوود دچار تردید بودند توجیه کردند که چون یوسف نجار نامزد حضرت مریم از نوادگان حضرت داوود بوده و حضرت عیسی پسر خوانده او بوده  پس عیسی همان مسیح فرزند داوود است.

گروه سوم که اخباری از گذشته داشتند با استناد به اخبار خود گفتند که عیسی همان مسیح است ولی منجی موعود فرد دیگری است که نواده داوود علیه السلام است. این موضوع را یکی از همکلاسی های مسیحی ام بنام کریست  (Christ) در سال 1993 برایم نقل کرد که خود عضو این گروه بود. او می گفت که ما گروه بسیار قدرتمندی از نظر سیاسی در جهان هستیم که رسالت خود را در آمادگی برای ظهور منجی موعود می دانیم و بطور منظم جلساتی برگزار می کنیم تا هماهنگی خود راحفظ کنیم. او می گفت که  این فرزند داوود بطور خاص برطبق اخبار به ما معرفی شده است و ما تا قرن نهم میلادی  نسل او را از طریق پدارنش تعقیب می کردیم.  متا سفانه آخرین فردی که منجی از نسل او بود و ما از او آگاهی داشتیم امپراطور روم شرقی بود که کشته شد و خانواده اش به اسارت رفتند و پس از آن نتوانستیم نسل او را تعقیب کنیم.  او می گفت که هدف گروه ما بدست گرفتن قدرت سیاسی دنیاست تا هنگامی که منجی ظهور می کند آنرا به او تسلیم نماییم تا کار منجی راحت شود. برطبق آماری که ارایه می داد در آن هنگام 30% از پارلمان اروپا و عده زیادی از کنگره آمریکا عضو این گروه بودند.

با تطبیق حرفهای کریست و زمان بندی که او ارایه می داد به احتمال بسیار قوی این فرزند داوود همان حضرت مهدی علیه السلام است زیرا برطبق اخبار ما مادر حضرت مهدی (نرجس خاتون)  فرزند یشوعا (Joshua) پسر امپراتورروم، احتمالا تئو فیلوس (Theophilus) از سلسله عموریان یا فریقیان (Amorian or Phrygian dynasty) بوده است.

تئو فیلوس در جوانی در گذشت و پسر خردسالش مایکل سوم ( Michael III) جانشین وی شد. احتمالا یشوعا قبل از آن تاریغ درگذشته بود. مایکل سوم پس از 25 سال حکومت همراه با همسرش بدست وزیر و مشاور ارشدش باسیل اول مقدونی (که بعدا جانشین وی شد) در خوابگاهش بقتل رسید و بدین ترتیب این سلسله بعد از 47 سال حکومت  وسه پادشاه ساقط شد.  نرجس خاتون احتمالا پس از کشته شدن عموی امپراطورش و تغییر سلسله بصورت برده به مسلمانان فروخته شده است. در آن هنگام امپراتوران روم خراجگزار مسلمانان بوده و احتمالا بخشی از خراج خود را با برده تامین می کرده اند.

اطلاعات بیشتر در مورد وقایع تاریخی آن دوره  را می توانید در سایت: http://www.hawzah.net مطالعه کنید.

 

رضا برنگی 2/3/1389


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید