شهرک علم و فناوری در طالقان ایجاد می‌شود

یوسف صدیقی، فرماندار طلقاان، در جلسه هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز که در فرمانداری طالقان برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به اینکه شهرستان طالقان جوانان مستعد و جویای علم بسیار زیادی را دارد، بنابراین لازم است تا مراکز علمی و دانشگاه‌ها را در این شهرستان با توسعه همراه کنیم.

وی ادامه داد: شهرستان طالقان مهد علما و بزرگانی همچون آیت‌الله طالقانی است لذا این امر نشان‌دهنده نخبه‌پروری در طالقان است.

فرماندار طلقاان، توسعه دانشگاه‌ها را در این شهرستان مهم ارزیابی کرد و افزود: حضور دانشگاه‌ها در طالقان و توسعه آن‌ها می‌تواند موجب شکوفا شدن این استعدادها شود.

صدیقی ضمن تقدیر از اقدامات موثر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی طالقان گفت: خوشبختانه اقدامات فرهنگی و علمی خوبی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد طالقان انجام شده است.

فرماندار طالقان با اشاره به ظرفیت فراوان این شهرستان در بخش‌های مختلف گفت: در تلاش هستیم تا شهرک علم و فناوری را در شهرستان پویایی طالقان ایجاد کنیم.

وی اظهار امیدواری کرد که با ایجاد این شهرک، طالقان به عنوان قطب علمی کشور مطرح شود.

در ادامه این نشست حجت‌الاسلام علی حسینی امام جمعه طالقان نیز با اشاره به اینکه مسائل علمی و فرهنگی باید در این شهرستان با رشد و توسعه همراه شود، خاطرنشان کرد: شهرستان طالقان از گذشته‌های دور علما و بزرگان بسیاری را در خود جای داده است لذا باید تلاش کرد تا با ایجاد دانشگاه‌ها به سمت نخبه‌پروری پیش برویم.


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید