دستگیری 4 گروه شکارچی غیرمجاز پرندگان در طالقان ‌

‌رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان طالقان از دستگیری چهار شکارچی غیرمجاز درارتفاعات پایین طالقان خبرداد. به گزارش نامه نیوز،حشمت اله کشیری، در گفت‌وگو با ایسنا افزود: یگان حفاظت این اداره در حین گشت و کنترل منطقه شکارممنوع پایین طالقان متوجه حضور چهار گروه از شکارچیان غیرمجاز شده و سریعاً به محل مورد نظر حرکت و در ارتفاعات مسیر پرگه موفق به دستگیری متخلفان شدند.
وی افزود: از متخلفین سه قبضه اسلحه شکاری دو لول و یک قبضه اسلحه شکاری تک لول به انضمام 50 عددفشنگ ساچمه زنی و یک قطعه کبک کشف و ضبط گردید.

کشیری تاکید کرد: پس از کشف و ضبط آلات شکار متخلفین به جهت تشکیل پرونده تخلف به اداره انتقال و تحویل مقام قضایی شدند.

کشیری گفت: همچنین یگان حفاظت این اداره در حین گشت و کنترل مسیر روستای زیدشت از بخش مرکزی طالقان متوجه حضور دو نفر شده و به حرکات آنان مشکوک شدند و پس از دوربین کشی متوجه شدند که متخلفین با استفاده از یک تور 10 متری و 3 عدد قفس اقدام به زنده گیری سره می کنند.

وی افزود: ماموران با مشاهده تخلف بلافاصله اقدام به دستگیری متخلفان کرده و از آنان 3 قطعه سره وحشی و 2 قطعه که در اسارت بوده و بصورت اهلی درآمده بودند به انضمام 3 عدد قفس و یک رشته تور 10 متری جهت زنده گیری پرنده را کشف و ضبط کردند ومتخلفان بعد از تشکیل پرونده به دادگاه معرفی شدند.

کشیری اظهار کرد: بعد از تحویل متخلفان به دادگاه ،رهاسازی سره های مکشوفه صورت گرفت و این پرندگان به آغوش طبیعت بازگشتند.


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید