نیروهای یگان حفاظت محیط زیست طالقان موفق به دستگیری 27 شکارچی غیر مجاز شدند

کرج – خبرگزاری مهر: رییس اداره حفاظت محیط زیست طالقان گفت: از ابتدای سال جاری تا مرداد ماه نیروهای حفاظت موفق به دستگیری 27 شکارچی غیر مجاز شدند.

حشمت الله کشیری در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این مطلب اظهار داشت: نیروهای یگان حفاظت اداره حفاظت از محیط زیست شهرستان طالقان موفق به دستگیری 27 نفر شکارچی غیر مجاز شدند.

وی در ادامه اظهار داشت: از تعداد 27 شکارچی غیر مجاز، 9 مورد در رابطه با شکار غیر مجاز حیوانات مختلف، 16 مورد مربوط به شکار پرندگان وحشی و 1 مورد شروع به شکار غیر مجاز و 1 مورد مربوط به کشف اسلحه قاچاق بوده است.

کشیری تاکید کرد: محیط بانان این اداره در این مدت موفق به دستگیری 2 مورد زنده گیری پرندگان وحشی حمایت شده "عقاب" و 34 مورد صید غیرمجاز و 786 مورد شروع به شکار و صید شده اند که از متخلفین 904 مورد آلات و ادوات شکار و صید ضبط گردیده است.

این مسئول افزود: 20 مورد آتش سوزی در مقیاس محدود با همکاری نیروهای این اداره و مردم و دستگاههای ذیربط مهار گردیده است.

کشیری در ادامه یادآور شد: در سال جاری یک مورد رها سازی عقاب و بوتیمار و نجات 3 توله گراز و 2 مورد مداوا بهله عقاب و یک بهله سارگپه و بالابان از دیگر اقدامات محیط بانی این اداره بوده است.

رییس اداره حفاظت محیط زیست طالقان در زمینه تنویر افکار عمومی گفت: این اداره در سال جاری 3 نوبت کارگاه آموزشی جهت آشنایی دهیاران، شوراها و مدیران ادارات با قوانین و مقررات و بیش از 6 مورد ملاقات با مردم روستاها در مساجد روستاها به جهت آشنایی مردم با مخاطرات زیست محیطی، بیش از 7 مورد پاکسازی مسیرهای سد مخزنی و مسیر رودخانه و حریم روستاها و آموزش دانش آموزان را در مدارس از اهم فعالیتهای محیط زیست طالقان عنوان کرد.


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید